BLOG

Bu Oscar Bi Harika Dostum :)

2010 yılında beğenerek izlediğim bir Quentin Tarantino başyapıtı daha olan “Soysuzlar Çetesi” (Inglourious Basterds) filminin 8 dalda Oscar’a aday olup neredeyse nal toplamasından ardından Oscar’a olan inancımı, güvenimi tamamen yitirmiştim. Kendime yeni film kriteri olarak halihazırda da takip ettiğim “TOP 250” adında kullanıcılarının belirlediği dünyanın en iyi 250 filmi bünyesinde barındıran, en prestijli kabul edilen film veritabanı sitesi olan IMDb.com u belirleyip, daha sık takip etmeye başladım. Film kültürümün temeli sağlam olduğu için ve YGS zamanında kendime meşgale aradığım için imdadıma yetişmişti. Artık bir filmin izlenebilir olup olmadığını IMDb.com ve yerli site olarak da sinemalar.com dan alınan puanlarla ve kullanıcıların yorumlarıyla karar veriyordum, ki hala da aynı şekilde yapıyorum. Bununla beraber abimin de film zevki çok iyi olduğundan onun tavsiyelerini doktor reçetesi gibi dikkate alırım.

Neyse, Oscar 2010da yaşanan bu hayal kırıklığından sonra ta ki bu seneye kadar hiç ilgim olmadı. Sadece kimin ne aldığına baktım o kadar. Bu sene de aynı şekilde bir tavrım vardı. Ancak ertesi günden itibaren yapılan müthiş yorumlar dikkatimi çekmeye başladı. Bir de “best selfie ever” adında twitter tarihinde en çok RT ve FAV alan fotoğrafı görünce “tamam” dedim, bu oscar izlenir.

 

 

Ellen ablamız cidden müthiş bir sunuculuk yapmış. Bugüne kadar bir çok alışık olunmayan durumlar o gece yaşanmış. Nerde görülmüş bir canlı yayında pizza siparişi verildiği, hadi canlı yayını geçtim sıradan bir programda bile yeme-içme işine hiç girilmiyor. Bildiğin canlı yayında pizza sipariş ettiler. Brad Pitt smokiniyle tabakların dağıtımına yardın edince tam anlamıyla garsona benzemiş.

enhanced-buzz-21899-1393824212-11

Brad abimiz de iyi acıkmış belli ki, anında pizzayı bitirdi yani. 🙂 

Pizzalar yendi, molalar verildi, ödüllerin dağıtımına kaldığı yerden devam edildi. Ancak Ellen de boş durmadı tabi. Geceye şortlu smokin gibi garip bir kıyafetle katılan Pharell‘in şapkasını alarak katılımcılardan pizza paralarını toplamaya başladı. Yok doğru okudun. Canlı yayında para topladı. Bu olayın bu kadar komik olmasında yine Brad abimizin rolü büyüktü. Gecenin sonunda, gecenin en iyisini seçecek olsalardı, futbol müsabakalarında maç sonunda belirlenen “maçın adamı”  gibi, eminim bu ödül Ellen ile Brad Pitt’e giderdi.

anigif_enhanced-31161-1393827422-1

Ve şu anda bu satırları da yazarken hala 2014 Oscar hakkındaki yorumları okuyorum, resimleri inceliyorum. Açıkçası böylesine güzel bir tören olacağını hiç tahmin etmemiştim. Önceki senelerden gördüğüm kadarıyla oturulur, biraz gülünür eğlenilir sonra ödüllerini alanlar mutlu, aday olup da eli boş dönenler de hüzünlü bir şekilde dönerdi. Bu sene inanıyorum ki; DiCaprio bile çok eğlenmiştir. 🙂 Kendisi hayatı boyunca 5 kez aday gösterilip (iki tanesi bu sene) her seferinde eli boş döndü.

enhanced-buzz-31805-1393825442-34

Orada olmayı ya da canlı izlemeyi çok isterdim. Artık banttan sardıra sardıda izleriz.

Resimler Kaynak:

http://www.buzzfeed.com/lyapalater/the-best-moments-from-2014-academy-awards

Oscar hakkında detaylı ve eğlenceli bilgi için;

http://onedio.com/haber/2014-oscar-odul-toreni-nden-en-akilda-kalan-26-an-261832

http://onedio.com/haber/21-gif-ile-2014-oscar-odul-toreni-261857

Reklamlar

Bu Oscar Bi Harika Dostum :)” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s